Fotografie

Schůze v roce 2016

Schůze v roce 2013 Letošní včelařská schůze se konala 9. března v sále hotelu Sázava. Na schůzi vystoupil pan Mgr. Bronislav Gruna s přednáškou. Včelaři na schůzi hlásili počty vyzimovaných včelstev.

Včelařský dům Na fotografiích si můžete prohlédnout vnitřek včelařského domu v Ledči nad Sázavou, jak jej zachytila svým objektivem paní inženýrka Martina Casková.

Schůze v roce 2012 Letošní výroční schůze včelařů se konala v sobotu 17.března po skoro dvacetileté odmlce v sále hotelu Sázava a dorazilo na ni 85 včelařů. Prohlédněte si průběh schůze na fotografiích od paní inženýrky Caskové.

Terénní kurz varroamonitoringu Terénní kurz varroamonitoringu se konal dne 9.července 2011 v ÚSP v Háji u Ledče nad Sázavou. Přednášejícím byl MVDr. Zdeněk Klíma z VFU Brno. Kurzu zúčastnilo 24 místních včelařů a 17 včelařů z jiných ZO – Zruč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Humpolec a Znojmo.

Schůze v roce 2011 V sobotu 12.března se v Bojišti konala výroční členská schůze včelařů ze základní organizace Ledeč nad Sázavou. Schůzi zahájil předseda Josef Bouma, který přivítal všechny přítomné a zhodnotil loňský rok jako snůškově nadprůměrný.

Schůze v roce 2010 – Výroční členská schůze v roce 2010 se konala v novém obecním domě ve Vilémovicích. Účastníky uvítal starosta Vilémovic pan Vacek. Součástí schůze byla odborná přednáška o úlové otázce. Účastníci mohli nakoupit drobné včelařské potřeby od pana Jaši.

Příprava měli – Prohlédněte si několik fotografií popisujících přípravu vzorků měli na vyšetření výskytu roztočů varroa. Důležité je překrytí kelímků látkou a jednoduché označení vzorku. Termín odevzdání je upřesněn ve zprávách pro členy.

Kurz medového pečiva Po delší době je obnovená tradice pořádání kurzů pečení a zdobení medových perníků. Za odborného vedení školitelky se zde ženy a dívky učily pracovat s medovým těstem, připravovat polevu a zdobit pomocí sáčků.

Jubilejní schůze – Na výroční členské schůzi v roce 2009 byla předána ocenění zasloužilým členům naší organizace za jejich činnost. Přítel Jaša přednášel o včelaření v nástavkových úlech. Součástí přednášky byla i ukázka nástavkových úlů.

100 let včelařů – Slavnostní členská schůze ke stému výročí založení našeho spolku v prostorách koželského kulturního domu. Byla představena publikace „100 let včelařského spolku v Ledči nad Sázavou“.

Léčení včel – Jarní nátěr včelího plodu pomáhá při boji proti varroáze. Používá se při vyšším výskytu roztoče ve vzorku zimní měli. Zde je nátěr prováděn u přítele Ing. Práška, asistuje přítel Tejkal a přítel Ing. Převor.